Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Serbia në zi për tre serbët e vrarë në sulmin terrorist në Banjskë

NULL NULL
26.09.2023 10:42

Nesër është shpallur ditë zie në Serbi. Këtë vendim e ka marrë Qeveria e Republikës së Serbisë në seancën e sotme të jashtëzakonshme.

Kjo pasi për shkak se tre terroristë serbë u vranë në sulmin në Banjskë të Zveçanit, transmeton Klankosova.tv.

“Qeveria e Serbisë kërkon nga të gjitha mediat dhe organizatorët e manifestimeve publike që programin e tyre ta përshtatin të mërkurën, më 27 shtator dhe në këtë mënyrë t’i respektojnë viktimat në Kosovë”, thuhet në njoftim.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.