Serbi Mitroviq dënohet me tetë ndeshje moslojë pasi shtyu gjyqtarin - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Serbi Mitroviq dënohet me tetë ndeshje moslojë pasi shtyu gjyqtarin

NULL NULL
04.04.2023 17:57

Sulmuesi i Fulhamit, Aleksandar Mitroviq, është dënuar me tetë ndeshje moslojë nga Federata e Futbollit e Anglisë, pasi shtyu gjyqtarin Chris Kavanagh në humbjen e tyre në FA Cup ndaj Manchester United.

Pa dënim nuk shpëtoi as trajneri i Fulhamit, Marco Silva, i cili ishte gjithashtu i përfshirë në këtë rast, ku është përjashtuar me dy ndeshje moslojë, transmeton Klankosova.tv.

Mitroviq përveç 8 ndeshjeve është dënuar edhe me gjobë prej 75 mijë funteve.

“Kjo është përveç dënimit me tre ndeshje që ai kishte marrë tashmë për shkeljen e kartonit të kuq. Sulmuesi veçmas pranoi se sjellja dhe gjuha e tij pas përjashtimit ishte e pahijshme, fyese, fyese dhe kërcënuese dhe Komisioni Rregullativ i vendosi një shtesë. Dallimi me dy ndeshje dhe 75,000 funte gjobë. Në total, Komisioni Rregullativ e ka suspenduar Aleksandar Mitroviqin për tetë ndeshje. Njëra prej tyre tashmë është shlyer, dhe për këtë arsye sulmuesi do të jetë i padisponueshëm për shtatë ndeshjet e ardhshme të Fulham FC”, thuhet në njoftim.