Serbi mësoi të thotë në shqip “të dua” dhe “faleminderit”, gjatë seminarit të gjuhës (VIDEO) - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Serbi mësoi të thotë në shqip “të dua” dhe “faleminderit”, gjatë seminarit të gjuhës (VIDEO)

NULL NULL
nga Mërgime Taraku 16/08/2022

Të martën pjesëmarrësit e Seminarit Ndërkombëtar të Gjuhës, Letërsisë e Kulturës Shqiptare dëgjuan ligjëratën rreth ideologjisë së letërsisë nga rastet e Zef Pllumit ku ligjëroi, Kujtim Shala.

Me po aq vëmendje seminaristët dëgjuan edhe për historinë e Kosovës në Muzeun Kombëtar, njofton Klan Kosova.

Këtu pati edhe shtetas të Serbisë, që ndjekja e këtij programi për herë të dytë, u ofroi goxha shumë informacione për Kosovën, të cilët mësuan edhe disa fjalë në gjuhën shqipe.