Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Serbët në Leposaviq ia vunë dhisë emrin e kryetarit Hetemi (VIDEO)

NULL NULL
nga Flamur Gajtani 01.06.2023 20:33

E enjtja zbardhi me një pikë të re kontrolli nga KFOR-i në Zveçan.

Kjo pas kërkesave për shtimin e tyre nga kryetari i Listës Serbe Goran Rakiq, një ditë më parë që i bëri misionit paqeruajtës, raporton Klan Kosova.

Këngët nacionaliste ishin të vetmet që prishnin qetësinë edhe në Leposaviq.

Serbët në shenjë revolte ndaj kryetarit Lulzim Hetemi, ironizuan pak duke shkruar mbiemrin e tij në trupin e një dhie.

Prijësi i protestës, pasdite pyet KFOR-in nëse mund ta pastrojnë rrugën ku po qëndrojnë.

Më pas për mediat kosovare përsërit kërkesat që kanë për Qeverinë në Prishtinë.

E për ish-shefin e komunës, këta nuk do dorëzohen nga kjo situatë që sipas tij që nuk të dërgon askund.

I pyetur për sulmet ndaj gazetarëve, Zoran Todiq i mohoi ato duke thënë se protestuesit vetëm s’duan të xhirohen tinëz me telefona. /Klankosova.tv

Rrini të informuar mbi zhvillimet kryesore duke u bërë pjesë e komunitetit tonë në Viber

BONUS: Merreni aplikacionin tonë në Android dhe iOS

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.