Sensacion në Formula 1 në Rusi (FOTO)

Sensacion në Formula 1 në Rusi (FOTO)

NULL NULL
nga Naim Selmani 3 weeks më parë

Mjaftë interesante ka qenë të shtunën gara kualifikuese për pozitat startuese në Formula 1 në shtegun Sochi në Rusi.

Aty për herë të parë në karrierë Pole Position ka fituar piloti britanik Lando Norris me ekipin McLaren.

Nga pozita e dytë të dielën do të startoj piloti spanjoll i Ferrarit Carlos Sainz.

Ndërsa befasia tjetër ishte pozita e tretë të cilën e mori britaniku George Russell me Williams.

Kampioni aktual i botës Lewis Hamilton pas shumë telasheve nuk arriti më shumë se pozita e 4-të.

Gara për shpërblimin e madh të Rusisë zhvillohet të dielën në ora 14:00 dhe transmetohet në platformën Artmotion.