Selimi dhe Haradinaj-Stublla sot udhëtojnë për në SHBA

Selimi dhe Haradinaj-Stublla sot udhëtojnë për në SHBA

1 muaj më parë

Ministri i Drejtësisë Selim Selimi dhe ajo e Punëve të Jashtme Meliza Haradinaj-Stublla sot do të udhëtojnë për vizitë zyrtare në Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

Ata do të takohen me përfaqësues nga Departamenti i Shtetit dhe zyrtarë të lartë të sistemit të drejtësisë amerikane, njofton Klan Kosova.

Lajmin e ka bërë të ditur ministri Selimi përmes një shkrimi në Facebook

“Qëllim i vizitës është rritja e bashkëpunimit, marrja e ekspertizës dhe përpjekjet e vazhdueshme të përafrimit me standardet amerikane në fushën e drejtësisë”.

klankosova.tv