Selakoviq ua ngreh veshët veriorëve - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Selakoviq ua ngreh veshët veriorëve

NULL NULL
22/05/2015

Ministri i Drejtesisë së Serbisë, Nikola Selakoviq, do të qëndrojë gjatë ditës së sotme në Mitrovicën e Veriut.

Me këtë rast, ai , do të takojë pjesëtarët e sistemit paralel të drejtësisë serbe në veri të Kosovës.

Siç, njoftojnë mediat serbe e transmeton Klan Kosova në atë pjesë të vendit, ministri i drejtësisë nga Beogradi do të bëj presion ndaj gjyqtarëve dhe prokurorëve serb.

Sipas mediave serbe kjo trysni do të bëhet për shkak të hezimit të këtyre të fundit që të konkurojnë në pozita të hapura për gjyqtarë e prokurorë në Gjykatën dhe Prokurorinë Themelore të Mitrovicës pas marrëveshjes për sistemin e drejtësisë mes Kosovës dhe Serbisë në Bruksel, më 9 shkurt.

Ky takim mbahet tri ditë para përfundimit të afatit për aplikim, për pjestarët e sistemit të drejtësisë në veri.