Selakoviq: Qëndrimi i Vatikanit rreth çështjes së Kosovës, i rëndësishëm për Serbinë

Selakoviq: Qëndrimi i Vatikanit rreth çështjes së Kosovës, i rëndësishëm për Serbinë

NULL NULL
1 month më parë

Për Serbinë, qëndrimi i Vatikanit në lidhje me pavarësinë e Kosovës është tejet i rëndësishëm.

Kështu tha ministri i Punëve të Jashtëm të Serbisë, Nikola Selakoviq mbrëmë në Romë.

Këto komente ai i bëri në hapjen e ekspozitës “Serbia dhe Vatikani 1878-1914 “, në Universitetin Papnor Lateran në Romë, raporton Tanjug, transmeton Klankosova.tv.