Sekuestrohet arsenal armësh në Shkodër - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Sekuestrohet arsenal armësh në Shkodër

NULL NULL
16/06/2015

Në Shkodër u sekuestrua një arsenal armësh, ndërsa u arrestua një 61 – vjeçar nën akuzën e armëmbajtjes pa leje.

Armët u gjetën gjatë kontrollit në banesën e Pjetër Çunit. Policia zbuloi dhe më pas sekuestroi një mitraloz të lehtë, një pistoletë, dy pushkë 20-çe, një kallëp tritol, dy kuti me 20 kapsolla detonatori, 7 krehra me fishekë dhe 380 fishekë, raporton Shekulli.

61-vjeçari rezulton, i dënuar më parë me 20 vjet burg për vrasje. Arsenali i armëve u gjet gjatë kontrollit në banesë dhe në ambientet e jashtme të banesës, transmeton Klan Kosova.

177296-349x620

177294