Sekuestrohen tri armë në Prizren - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Sekuestrohen tri armë në Prizren

NULL NULL
20/03/2018

Policia e Kosovës raporton se më 14 mars një qytetar nga fshati Caparc dyshohet ta ketë kanos një bashkëvendës të tij.

Në lidhje me këtë rast, dje, me kërkesë të prokurorisë së shtetit e me urdhëresë të gjykatës themelore është bastisur shtëpia e të dyshuarit.

Gjatë bastisjes janë gjetur dhe sekuestruar tri armë: një kallashnikov me numër serik 033669-86, një pistoletë “Bereta” me numër serik V33325, një pistoletë “SIG SAUER” me numër serik U523983 dhe 199 fishekë të llojeve dhe kalibrave të ndryshëm.

Pas intervistës, me urdhër të prokurorit i dyshuari është ndaluar për 48 orë, njofton Klan Kosova.