Seksi apo e mençur? Çka zgjedhin meshkujt - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Seksi apo e mençur? Çka zgjedhin meshkujt

NULL NULL
26/05/2015

Është pranuar thuajse si normë që meshkujt zgjedhin format fizike para inteligjencës, por një studim i fundit vërteton të kundërtën.

Biologu evolucionist David Bainbridge ka kryer një studim lidhur me këtë temë.

Sipas tij meshkujt preferojnë një femër inteligjente dhe me objektiva krahasuar një femër me forma seksi por me inteligjencë nën mesataren.

Përveç të tjerash studimi i tij thotë se meshkujt preferojnë gjoks dhe të pasme të vogla dhe simetrike, në vend të një gjoksi të madh i cili sipas meshkujve është asimetrik.

Sipas profesorit edhe “fiksimi” i këmbëve të gjata është i pavërtetë pasi meshkujt në të vërtetë nuk janë të fiksur pas tyre. / klankosova.tv