Sejdiu: Në marrëveshjen e Ohrit nuk ka asnjë ‘karotë’ për Kosovën (VIDEO) - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Sejdiu: Në marrëveshjen e Ohrit nuk ka asnjë ‘karotë’ për Kosovën (VIDEO)

NULL NULL
22.03.2023 21:55
Dardan Sejdiu

Opinionisti Dardan Sejdiu ka thënë se me marrëveshjen e Ohrit, është e pashmangshme që Kosova të bëj ndryshime kushtetuese.

Ai tha nga kjo marrëveshje, Kosova nuk e ka asnjë “karotë” dhe se ndikimi i Serbisë në veri veç se është shtuar.

“Asnjë karotë për Kosovënb nuk ka. Kosova mbetet peng i dialogut edhe për 10 vite. Serbia tani do të ketë ndikim në veri në mënyrë të formalizuar. Pra tani në vend se me barrikada, tani e bëjnë me greva, e bëjnë një bojkot, ka mënyra institucionale për ta bërë”, tha Sejdiu në Rubikon të Klan Kosova.

“Serbia nuk e ka telashe se e a njeh Kosova Serbinë apo jo. Kosova e ka telashe me dalë prej kësaj gracke tash e sa dekada”, shtoi ai.