Scaloni tregon për të ardhmen e Messit në kombëtaren e Argjentinës - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Scaloni tregon për të ardhmen e Messit në kombëtaren e Argjentinës

NULL NULL
23.03.2023 00:46
Messi

Trajneri i Argjentinë, Lionel Scaloni, ka thënë se Lionel Messi do të jetë i mirëpritur të luajë për Argjentinën për aq kohë sa të dojë.

Duke folur për shtypin përpara ndeshjeve të Argjentinës kundër Panamasë dhe Curacaos gjatë pushimit ndërkombëtar të marsit, Scaloni këmbënguli se vetëm Messi do të vendosë kur të ndalojë së luajturi për vendin e tij.

“Messi do të vazhdojë të vijë derisa të thotë ndryshe. Unë e shoh atë të lumtur në fushë dhe brenda përzgjedhjes. Leo më duket mirë”, tha Scaloni.

Messi frymëzoi Argjentinën në triumfin e saj të parë në Kupën e Botës që nga viti 1986 vitin e kaluar, duke shënuar shtatë gola dhe tre asistime dhe duke luajtur të gjitha 690 minutat e futbollit që iu deshën për të ngritur më në fund çmimin më të lakmuar të futbollit.

Pas atij triumfi dhe në moshën 35-vjeçare, shumë prisnin që Messi të tërhiqej nga futbolli ndërkombëtar, por sulmuesi dinamik ka zgjedhur të vazhdojë të luajë për ekipin e tij kombëtar

Sulmuesi legjendar ka shënuar 90 gola në 151 paraqitje për ekipin e tij kombëtar që nga debutimi i tij më 2005, shkruan Goal, transmeton Klankosova.tv.