Sassuolo fiton ndaj Milanit - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Sassuolo fiton ndaj Milanit

NULL NULL
17/05/2015
Vetëm pas 16 muajve pasi shënoi 4 herë kundër Milanit, 20 vjeçari Domenico Berardi shënoi sot edhe tre herë, për të thelluar krizën e Inzaghit.

Në ndeshjen që u zhvillua sot Sassuolo mposhti Milanin me rezultat 3:2.

Berardi e hapi llogarinë e golave në minutën e ’14 të takimit, ndëra e dyfishoi atë në minutën ‘31.
Dy minuta më vonë rezultatin e ngushtoi Giacomo Bonaventura.

Pjesa e dytë e lojës ishte shumë e ashpër, Milani mbeti pa dy lojtar të cilët u ndëshkuan me karton të kuq.

Ishte Alex që e barazoi rezultatin në 2:2, por ka fundi i ndeshjes Berardi e kompletoi hat-trickun e tij dhe i dha fitoren skuadrës së Sassuolo përballë Milanit.