10:10, 26 Maj 2019

Pas refuzimit të Pep Guardiolas, skuadra Juventus është e vendosur që ta përvetësojë trajnerin italian, Maurizio Sarri.

Sarri mori kritika të ashpra gjatë sezonit të tij të parë në Chelsea, pavarësisht faktit se ai e çoi klubin në Ligën e Kampionëve dhe Europa Ligë, shkruan Goal, transmeton Klan Kosova.

Tani ai e ka mundësinë që t’ia zë vendin Massimiliano Allegrit në Torino dhe të bëhet menaxher i skuadrës italiane.

Ndërsa për menaxherin Pep Guardiola thuhet se dëshiron të qëndrojë në Manchester City.

klankosova.tv

Konkurs Pune

Lexo më shumë