Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Santos bie nga liga pas 111 vjetësh

NULL NULL
07.12.2023 19:41
Santos

Skuadra e njohur braziliane, Santos, ka rënë nga liga elitare.

E kjo ka ndodhur saktësisht pas 111 vjetësh.

Gjigandi i futbollit brazilian, u largua pas humbjes nga Fortaleza me rezultat 2:1, duke e përmbyllur renditjen në vendn e 17-të me 43 pikë.

Pjesë e historisë së klubit ishin edhe dy futbollistë të njohur si: Neymar dhe legjenda Pele.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.