Sane braktis Gjermaninë - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Sane braktis Gjermaninë

NULL NULL
07/09/2018

Ylli i Manchester City, Leroy Sane ka bërë të ditur se nuk do të jetë pjesë e kombëtares gjermane më.

Ai është larguar nga Pancerët për arsye personale.

Shkaku kryesor sipas medieve gjermane është Joachim Low, pasi ky i fundit nuk e ftoi as në bankën rezervë në Kupën e Botës, ku Gjermania dështoi të triumfonte.

Sane që është pjesë e kampionëve anglez, Man City, e ka lënë në ‘baltë’ kombëtaren gjermane e cila do të ballafaqohet në grupin A në ligën e kombeve kundër Francës dhe Holandës.