Sampdoria bie në Serie B - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Sampdoria bie në Serie B

NULL NULL
08.05.2023 21:50
Sampdoria Serie B

Sampdoria në edicionin tjetër nuk do të garojë në ligën elitare italiane.

Kjo pasi nuk i ka siguruar pikët e nevojshme për të qëndruar në Serie A.

Ekipi në fjalë është në vendin e fundit të renditjes tabelare me vetëm 17 pikë.

Sot u mposht nga Udinese me rezultat 2:0.

Ky vit ishte goxha i mundimshëm për skuadrën gjenoveze.

Fillimi i edicionit ishte katastrofal, duke bërë që edhe të ndërroi trajnerët.

Së fundmi, skuadra udhëhiqet nga ish-lojtari i Interit, Dejan Stankoviq, por as ai si duket nuk bëri punë.

Sampdoria nuk do të jetë pjesë e Serie A, pas 12 vjetësh, transmeton Klankosova.tv/ Klankosova.tv

*Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.