Salah bëhet golashënuesi më i mirë i Liverpoolit në Premier League - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Salah bëhet golashënuesi më i mirë i Liverpoolit në Premier League

NULL NULL
05.03.2023 19:53

Mohamed Salah është bërë golashënuesi më i mirë i Liverpoolit në histori të klubit në Premier League, me 129 gola.

Salah e kaloi Robbie Fowlerin, që ishte më parë në vend të parë me 128 gola.

Egjiptiani u transferua në “Anfield” në vitin 2017, dhe që nga atëherë ka arritur tre herë të jetë edhe golashënuesi më i mirë në Premier League.

Ai këtë sukses historik e arriti në lojën e sotme ndaj Manchester United, ku shënoi dy nga shtatë gola. /Klankosova.tv.