Saka e ardhmja e Anglisë - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Saka e ardhmja e Anglisë

NULL NULL
nga Naim Selmani 27.03.2023 14:08

Futbollisti i skuadrës së Arsenal-it Bukayo Saka ka shkëlqyer me kombëtaren e Anglisë në kuadër të kualifikimeve për Euro 2024.

Ai në ndeshjen me Ukrainën arriti që të shënoj gol dhe të asistoj për golin e Harry Kane përcjell klankosova.tv.

Si 21 vjeçar e 202 ditë Saka ka shënuar 8 gola në total për tre luanët.

Në këtë moshë vetëm 4 futbollist kanë shënuar më shumë gola për Anglinë.

Dixie Dean (16), Jimmy Greaves (16), Wayne Rooney (12) dhe Michael Owen (10).