Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Sainz del në krye të dramës në Singapor

NULL NULL
nga Naim Selmani 16.09.2023 17:24

Piloti i ekipit të Ferrarit, Carlos Sainz e ka bërë të shtunën një xhiro perfekte në kualifikimet për pozitat startuese në Singapor.

Spanjolli e arriti kohën më të shpejtë nën ndriçimin e reflektorëve në shtegun Marina Bay përcjell klankosova.tv.

Por beteja ishte tepër e ashpër deri në minutat e fundit dhe diferenca në kohë ishte minimale.

Sainz e përfundoi xhiron për pole position me kohën 1:30.984, ai e la pas vetes me vetëm 72 të qindtat anglezin George Russell me Mercedes.

Por shumë afër ishte edhe Charles Leclerc me Ferrari që mbeti vetëm 76 të qindtat prapa liderit.

Befasia më e madhe e këtyre kualifikimeve ishte eliminimi i Red Bullit në tentimin e dytë.

Kampioni aktual Max Verstappen mbeti i 11-ti, kurse dy vende më poshtë niset Sergio Perez.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.

lajme të ngjashme