''Saga'' Romagnoli afër fundit - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

”Saga” Romagnoli afër fundit

NULL NULL
09/08/2015

Skuadra më e trofeshme në botë AC Milan, është shumë afër mbrojtësit të Romës, Alessio Romagnoli.

Saga Romagnoli ka filluar që nga arritja e Mihajlovicit në postin e trajnerit te Milani i cili e dëshiron talentin e ri me çdo kusht.

Romagnoli është shndërruar në tragetin kryesor të rossonerëve për këtë afat kalimtar veror, mbrojtësi roman i cili po krahasohet me legjendën italiane Alessandro Nestra.

Ekipi i djallit ka bërë ofertë prej 25 milionë eurove, shumë kjo që është refuzuar nga Roma dhe njëkohësisht Milani ka refuzuar të jap më shumë.

Por, më në fund duket së këtij operacioni po i vije fundi, pasi presidenti i klubit milanez Silvio Berlusconi i ka dhënë dritën jeshile administratorit të klubit Adriano Gallianit që ta rris ofertën dhe ta transferojë mbrojtësin,shkruan Gazzeta Dello Sport, transmeton Klan Kosova.