Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Sadiku: Ikja e terroristëve serbë, fundi i bandave në veri (VIDEO)

NULL NULL
26.09.2023 23:57
Skender Sadiku

Zëvedëskryesues i Kuvendit Komunal të Mitrovicës së Veriut Skender Sadiku, i ka komentuar zhvillimet e fundit në fshatin Banjskë të Zveçanit, pas vrasjes së rreshterit policor Afrim Bunjaku, nga një sulm i organizuar nga një trup terrorist serb, në orët e para të ditës së diele.

Sadiku tha në Edicionin Special në Klan Kosova se ikja e terroristëve do të jetë fundi i bandave në veri.

“Shpresoj që ky do të jetë akti i fundit i terroristëve. Shpresoj që të jetë presioni duhur ndërkombëtar që ata të dalin para drejtësisë. Shpresoj që kjo do të jetë shenjë e normalizimit i cili jetësisht i duhet republikës së re, kësaj popullate e cila ka përjetuar çdo herë”, tha Sadiku.

Në aksionin policor kundër grupit terrorist u vranë tre persona të këtij grupi e u arrestuan edhe disa të tjerë.

Organet e rendit i kanë konfiskuar edhe një numër të madh të armatimit dhe mjeteve të rënda.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.