Sa herë s’ka luajtur Muriqi ka humbur Mallorca - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Sa herë s’ka luajtur Muriqi ka humbur Mallorca

NULL NULL
08.03.2023 14:40
Vedat Muriqi

Një gjë tashmë është realitet.

Mallorca, është totalisht e varur nga sulmuesi i Kosovës, Vedat Muriqi.

Kështu shkruhet në artikullin e gazetës spanjolle “Marca”.

Mund të thuhet se sa herë nuk ka luajtur sulmuesi kosovar, skuadra e Javier Aguirre, ka humbur.

Kjo të paktën ka ndodhur tre herë gjatë këtij edicioni.

E njëjta gjë mund të ndodh edhe këtë të diele kur ekipi i futbollistit nga Prizrenit, do të luajë të dielën me Real Sociedadin.

Kjo pasi që Muriqi, është ndëshkuar me kartonin e verdhë në ndeshjen kundër Elches, të pestin, që ia pamundëson paraqitjen gjatë kësaj ndeshje.

28-vjeçari, ka shënuar 10 gola deri më tani në La Liga, duke qenë futbollisti kryesor i skuadrës.

Aguirre, tani thuajse është plotësisht i varur nga shërbimi i “Piratit”, kjo pasi që nuk ka zëvendësues adekuat/ Klankosova.tv

Rrini të informuar mbi zhvillimet kryesore duke u bërë pjesë e komunitetit tonë në Viber

BONUS: Merreni aplikacionin tonë në Android dhe iOS.