Sa është i rëndësishëm përdorimi i "whey" proteinës? (VIDEO) - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Sa është i rëndësishëm përdorimi i “whey” proteinës? (VIDEO)

NULL NULL
21.03.2023 14:57
Besnik Humolli

Proteina “whey” është një suplement që njerëzit përdorin së bashku me ushtrimet e rezistencës për të ndihmuar në nxitjen e sintezës së proteinave të muskujve dhe rritjen e masës së muskujve të dobët.

Përfitime të tjera të mundshme përfshijnë ndihmën me humbjen e peshës dhe uljen e kolesterolit.

Ka shumë përfitime që lidhen me konsumimin e kësaj proteine dhe studiuesit vazhdimisht po gjejnë veti të reja të mundshme terapeutike. Por është trajneri Besnik Humolli i cili për Klan Kosova shpalos detajet më të nevojshme mbi të, duke filluar nga personat që mund ta konsumojnë e deri tek përfitimet e saj.

Këtë intervistë mund ta ndiqni në linkun më poshtë:

Rrini të informuar mbi zhvillimet kryesore duke u bërë pjesë e komunitetit tonë në Viber.

BONUS: Merreni aplikacionin tonë në Android dhe iOS.