Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Russell Westbrook do të vazhdojë karrierën te Clippers

NULL NULL
20.02.2023 19:19

Ndërsa ai ishte zyrtarisht një lojtar i Jazzit që nga transferimi i tij i madh në afatin përfundimtar, Russell Westbrook më në fund ka vendosur për të ardhmen e tij.

Ish-MVP nuk do të luajë asnjë minutë nën fanellën e Utah dhe në vend të kësaj do të firmos me një pretendent kryesor për titull, raporton Adrian Wojnarowski.

“Është bërë! Russell Westbrook mori kohë për të menduar, por ai vendosi. I flirtuar publikisht nga Paul George dhe Nicolas Batum, Westbrook iu bashkua Los Angeles Clippers, rivalët e ish-skuadrës së tij”.

Në skuadrën e Tyronn Lue, nga e cila John Wall ka paketuar valixhet, Westbrook zbret për të zënë një rol të madh, brenda një pesëshe të tmerrshme.

Askush nuk e di ende nëse do të jetë jashtë pankinës, apo nëse ish Thunder do të bëjë një rikthim mahnitës në pesëshen kryesore.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.