17:31, 11 Mars 2019

Rusia zyrtarisht është e para në kategorinë e shpejtësisë në Kampionatin Botëror të Ngjitjes në Akull.

Gara u zhvillua këtë fundjavë në Kirov, njofton Klan Kosova.

Vladislav Iurlov triumfoi në kategorinë meshkuj për Rusinë në një kohë të përgjithshme prej rreth 15 sekondash, ndërsa kundërshtarja e tij femër ishte e dyta pasi kishte kohë të përgjithëshme prej 20 sekonda.

Federata Ndërkombëtare e Ngjitjes dhe Alpinizmit tha gjatë 15 viteve të fundit ky sport po shënon rritje të pabesueshme në popullaritet.

Konkurs Pune

Lexo më shumë