Rusia pretendon se kontrollon 75 për qind të qytetit Bakhmut - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Rusia pretendon se kontrollon 75 për qind të qytetit Bakhmut

NULL NULL
10.04.2023 16:49
granatime Ukraine

Sipas zyrtarit nga Rusia, Denis Pushilin, forcat ruse kontrollojnë 75 për qind të një qyteti Bakhmut.

Ai e bëri këtë pretendim duke shtuar se ishte shumë herët për të folur për marrjen e plotë të kontrollit të këtij qyteti, shkruan Sky News, transmeton Klankosova.tv.

Ndryshe, Bakhmuti është bërë i rëndësishëm për Ukrainën, ku Volodymyr Zelensky po përpiqet të mbajë qendrën lindore të minierave në mënyrë që të mos humbasë vrullin në mbështetjen e brendshme dhe ndërkombëtare për përpjekjet e luftës.

Rrini të informuar mbi zhvillimet kryesore duke u bërë pjesë e komunitetit tonë në Viber.

BONUS: Merreni aplikacionin tonë në Android dhe iOS.