Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Rusia pretendon se ka dëbuar ukrainasit nga një fshat afër Bakhmutit

NULL NULL
25.09.2023 19:49
Bakhmut

Agjencisë ruse e lajmeve, TASS, ka raportuar se forcat ukrainase janë dëbuar nga fshati Orekhovo-Vasilevka, në veri të Bakhmutit.

Sipas agjencisë së lajmeve, kjo është bërë me dije nga një kryetar i një lëvizje atje, i cili quhet, Vladimir Rogov

“Në krahun verior të drejtimit Artyomovsk, ushtarët rusë rrëzuan militantët e Forcave të Armatosura të Ukrainës nga fshati Orekhovo-Vasilevka”, raportohet të ketë thënë ai.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.