Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Rusia kërcënon t’i jap fund marrëveshjes së grurit nëse nuk hiqen sanksionet

NULL NULL
20.03.2023 16:51
Rusia
Marrëveshja e grurit

Ministria e Jashtme ruse ka njoftuar se nëse nuk hiqen sanksionet, Rusia nuk do ta rinovojë marrëveshjen për eksportimin e sigurtë të grurit, përmes Detit të Zi.

Kjo marrëveshje do të përfundojë me 18 maj të këtij viti, shkruan Sky News, transmeton Klankosova.tv.

Ndërkaq, Putin ka thënë se nëse marrëveshja nuk rinovohet, Moska mund të furnizonte grurë falas për, siç është shprehur ai, “veçanërisht vendet afrikane në nevojë “,  mirëpo nuk ka dhënë detaje në lidhje me këtë gjë.

Rrini të informuar mbi zhvillimet kryesore duke u bërë pjesë e komunitetit tonë në Viber.

BONUS: Merreni aplikacionin tonë në Android dhe iOS.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.