Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Rusia i ofron Koresë së Veriut ushqim në këmbim armësh

NULL NULL
30.03.2023 22:58
Koreja e Veriut
Koreja e Veriut

Rusia do të dërgojë një delegacion në Korenë e Veriut për të ofruar ushqim në këmbim me armë.

Kështu ka deklaruar zëdhënësi për siguri kombëtare të ShBA-së, John Kirby, raporton BBC.

Ai ka thënë se çfarëdo marrëveshje në mes të këtyre dy shteteve për armët do ta shkelte rezolutën e Këshillit të Sigurimit të Organizatës së Kombeve të Bashkuara, transmeton KlanKosova.tv.

Amerika paraprakisht e ka akuzuar Korenë e Veriut për furnizim me armë të ushtrisë ruse në Ukrainë si dhe grupin ushtarak rus, Wagner.

Por që lidhur me këtë Penjani ka bërë një mohim që më parë.

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.