11:08, 10 Gusht 2018

Rusia dhe Kina kanë kundërshtuar propozimin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës që një bankë e Koresë së Veriut me seli në Moskë, një bankier dhe dy persona të tjerë të vendosen në “listën e zezë” të Këshillit të Sigurimit të OKB-së,.

Kështu i ka thënë agjencisë së lajmeve Reuters, një diplomat i paidentifikuar në këtë organizatë

Ky propozim është në përputhje me sanksionet e reja të shpallura nga Shtetet e Bashkuara javën e shkuar, transmeton Klan Kosova

Konkurs Pune

Lexo më shumë