10:41, 14 Qershor 2018

Nikoqirja e Kampionatit Botëror, Rusia, sot hap garën me përballjen ndaj Arabisë Saudite.

Rusia dhe Arabia Saudite nuk janë ndeshur më parë mes vete, por në takimin e parë janë rusët që konsiderohen favoritë.

Më poshtë keni formacionet e mundshme të të dy përfaqësueseve në ndeshjen që fillon në ora 17:00:

Rusia:
Akinfeev; Smolnikov, Kutepov, Ignashevich; Samedov, Zobrin, Gazinskiy, Zhirkov; Dzagoev, Smolov, Golovin

Arabia Saudite:
Al Maiouf; Al Shahrani, Os Hawsawi, Om Hawsawi, Al Hardi; Otayf; Al Shehri, Al Jassim, Al Faraj, Al Dawsari; Al Muwallad Al Harbi