Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Rrusta nga PSD: Protesta është garanci se rritja e rrymës do të ndalet

NULL NULL
29.01.2022 14:50

Sekretarja e përgjithshme e PSD-së, Teutë Rrusta, tha se udhëhiqemi një pushtet që në rastin e parë e qet policinë te dera.

Sipas saj, rritja e çmimit të rrymës është e papranueshme, transmeton Klankosova.tv.

“Kjo energji po na kushton shumë shtrenjtë, studenti i cili vjen me studiu në Prishtinë, prej kësaj rritjeje i bëhet një padrejtësi. Atij i rritet çmimi i jetesës në Prishtinë, pra preket bileta e studentit, preken shujtat e studentit, preket pavarësia e gruas, ato pak gra që mbërrijnë me qenë të punësuara, preket ilaçi i pensionistit, preken të gjitha kategoritë shoqërore, preket shumica që ka pak,” u shpreh Rrusta nga protesta

Ajo tha se kjo protestë me kaq shumë qytetarë është garanci që kjo rritje e çmimit të rrymës do të ndalet.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.