“Rritja” e pagave dëshpëroi shumëkënd (VIDEO) - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

“Rritja” e pagave dëshpëroi shumëkënd (VIDEO)

NULL NULL
nga Qendresa Tershana 02.03.2023 20:30
rektorati

Për shkak të pakënaqësive me uljen e pagave në disa kategori, në Sindikatën e Universiteteve paralajmërojnë se nuk përjashtohet mundësia e protestave e as e grevave të përgjithshme.

Paraprakisht këta kanë dërguar pakënaqësitë e tyre tek menaxhmentet prej të cilëve presin reagim, raporton Klan Kosova.

Me masa sindikale mund të veprojnë edhe në Polici, ku poashtu ka edhe ulje të pagave.

Në lidhje me mosvënien e shtesave përkatëse e edhe me koeficientet, ankesa kanë edhe në fusha tjera. /Klankosova.tv

Rrini të informuar mbi zhvillimet kryesore duke u bërë pjesë e komunitetit tonë në Viber

BONUS: Merreni aplikacionin tonë në Android dhe iOS