Rritja e investimeve amerikane në Kosovë, Osmani takon përfaqësuesit e bizneseve - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Rritja e investimeve amerikane në Kosovë, Osmani takon përfaqësuesit e bizneseve

NULL NULL
03.03.2023 16:50

Presidentja e vendit, Vjosa Osmani, ka takuar përfaqësuesit e bizneseve amerikane për të rritur investimet e ShBA-së në Kosovë.

Osmani, mes tjerash, tha se Kosova mbetet e përkushtuar ndaj rritjes së mëtejshme të qëndrueshme dhe investimeve në sektorin e energjisë, njofton Klankosova.tv.

“Takim i shkëlqyeshëm me përfaqësues të biznesit dhe qeverisë amerikane, për të eksploruar bashkëpunimin ekonomik dhe për të rritur investimet e ShBA-së në Kosovë”.

“Ne mbetemi të përkushtuar ndaj rritjes së mëtejshme të qëndrueshme, si dhe investimeve në sektorin e energjisë për të siguruar një tranzicion të drejtë” ka shkruar Osmani në Twitter.

Rrini të informuar mbi zhvillimet kryesore duke u bërë pjesë e komunitetit tonë në Viber

BONUS: Merreni aplikacionin tonë në Android dhe iOS