Rritet vlera e Edon Zhegrovës - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Rritet vlera e Edon Zhegrovës

NULL NULL
nga Endrit Zogaj 28.03.2023 12:46
Edon-Zhegrova

Futbollisti kosovar, Edon Zhegrova po vazhdon me paraqitje të mira në Ligue 1 dhe me Kosovën.

Reprezantuesi i kombëtarës së Kosovës, këtë edicion me Lille-n brenda 19 ndeshjeve ka shënuar dy gola e ka dhuruar pesë asisime në të gjitha garat.

Prandaj, faqja e cila mirret me statistikat e futbollistëve “Transfermarkt”, e ka ngritur vlerën e 23 vjeçarit për dy milionë euro.

Tani, Edon Zhegrova vlerësohet me shtatë milionë euro në tregun e transferimeve.