12:52, 24 Mars 2020

Numri i personave që vdesin nga koronavirusi në Spanjë është rritur në 514 në 24 orët e fundit – një rekord i përditshëm.

Gjithsej 2,696 njerëz kanë vdekur dhe janë 39,637 raste të konfirmuara, thotë ministria spanjolle e shëndetësisë, raporton BBC, transmeton Klan Kosova.

Konkurs Pune

Lexo më shumë