Rritet numri i vdekjeve me COVID-19 në Indi

Rritet numri i vdekjeve me COVID-19 në Indi

NULL NULL
4 muaj më parë

Pothuajse 800 vdekje u raportuan nga India të enjten, duke çuar numrin në gjithsej në më shumë se 35.500, dhe tejkaloi Italinë për t’u bërë vendi me numrin e pestë më të lartë të vdekjeve.

Një tjetër rekord i ri i infeksioneve të përditshme – mbi 54,000 – ka bërë që që infeksionet në Indi të kapërcejnë 1.6 milion, e treta më e lartë kudo në botë.

India u mbyll në fund të marsit dhe filloi të hapet në qershor në faza, raporton BBC, transmeton Klan Kosova.