14:01, 19 Mars 2020

Ministria e Shëndetësisë së Spanjës ka raportuar 209 vdekje të reja, duke e çuar në 767 gjithsej, dhe një rritje të të infektuarve nga koronavirusi nga 13,716 në 17,147.

Vendi ka numrin e katërt të vdekjeve në botë pas Kinës, Italisë dhe Iranit, raporton BBC, transmeton Klan Kosova.

Ministria spanjolle e shëndetësisë thotë se 939 persona janë në kujdes intensiv ndërsa 1,107 të tjerë  të diagnostikuar me virus janë rikuperuar.

Konkurs Pune

Lexo më shumë