Rritet numri i të prekurve me koronavirus në Kukës - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Rritet numri i të prekurve me koronavirus në Kukës

NULL NULL
15/04/2020

Numri i të infektuarve në Kukës të Shqipërisë ka shkuar në gjashtë.

Mësohet se pesë persona të tjerë kanë rezultuar pozitivë më Covid-19, pasi janë testuar 58 të tillë.

Pesë të infektuarit e sotëm janë një infermiere dhe katër familjarë të infermierit të Urgjencës, që një ditë më parë u identifikua si rasti i parë në Kukës me koronavirus.

Infermieri dyshohet se e ka marrë koronavirusin, teksa ka transportuar pacientët e Hasit dhe të Tropojës në drejtim të Tiranës.

Në Shqipëri janë infektuar 475 persona, 24 qyetarë kanë humbur jetën dhe 248 qytetarë janë shëruar, raporton Lapsi.al, transmeton Klan Kosova.