Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Rrëzohet një avion luftarak F-35, piloti: Nuk jam i sigurt se ku është aeroplani

NULL NULL
22.09.2023 21:34

Një avion F-35 i marinsave amerikane është rrëzuar, teksa piloti i avionit është lënduar në shpinë, pasi ka arritur që të shpëtojë falë parashutës.

Në një audio-incizim të publikuar nga BBC, dëgjohet piloti duke biseduar me policinë amerikane, pasi i njëjti me anë të parashutës u ul në një shtëpi në Karolinën e Jugut.

“Zonjë, një avion ushtarak u rrëzua. Unë jam piloti. Nuk jam i sigurt se ku është është avioni. U përplas diku”, dëgjohet duke i thënë piloti qendrës së thirrjeve të policisë amerikane, shkruan BBC, transmeton Klankosova.tv.

Më vonë, gjatë bisedës mes pilotit dhe dispeçerit, i njëjti i kërkoi një autoambulancë.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.