Rrëzohet avioni ushtarak në Serbi, një i vdekur - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Rrëzohet avioni ushtarak në Serbi, një i vdekur

NULL NULL
11/04/2018

Një aeroplan ushtarak është rrëzuar afër Kovaçicës, pranë Pançevës në Serbi.

Mediat serbe raportojnë duke iu referuar burimeve se në momentin e rrëzimit piloti dhe bashkëpiloti ishin në avion dhe njëri prej tyre ka ndërruar jetë.

Pilotët, sipas N1, ishin në trajnime të rregullta fluturimi.

Ndihma e parë është në vendin e ngjarjes dhe helikopterët janë nisur për Kovaçicë, transmeton Klan Kosova