Rreth 80 zjarrfikës luftuan me zjarrin e madh në një supermarket në Birmingham - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Rreth 80 zjarrfikës luftuan me zjarrin e madh në një supermarket në Birmingham

NULL NULL
20/09/2022

Pamjet me dron tregojnë shtrirjen e një zjarri të madh në një ndërtesë supermarketi në Birmingham të hënën në mbrëmje, ndërsa më shumë se 70 zjarrfikës luftuan për ta shuar atë.

Katër zjarrfikëse qëndruan në vendngjarje herët në mëngjesin e së martës, ndërsa puna vazhdonte për shuarjen e zjarrit.

Njerëzit janë ende duke u nxitur të shmangin zonën dhe banorët vendas mbajnë dritaret dhe dyert të mbyllura.

Tetë rrugë mbesin të mbyllura, derisa Shërbimi Zjarrfikës i West Midlands thotë se po punon shumë për të rihapur disa prej rrugëve.