Rreth 100 aktivistë të opozitës janë mbledhur para ndërtesës së Kuvendit - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Rreth 100 aktivistë të opozitës janë mbledhur para ndërtesës së Kuvendit

NULL NULL
15/10/2015

Pranë hyrjes së ndërtesës së Kuvendit të Kosovës janë mbledhur rreth 100 aktivistë të opozitës.

Para tyre doli deputeti Rexhep Selimi i cili tha se situate në kuvend është e mbuluar në tym, nuk ka kushte për vazhdimin e seancës  dhe se opozita nuk e ka në plan të ndalet deri në tërheqjen e 4 marrëveshjeve të nënshkruara në Bruksel. Ndërsa mbi hapësirën e Kuvendit të Kosovës është duke fluturuar edhe një helikopter i KFOR-it.

Protestuesit përveç që po brohorasin “Vetëvendosje”, për momentin janë të qetë, njofton Klan Kosova.