"Rrespekti" i shqiptarëve për gratë (FOTO) - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

“Rrespekti” i shqiptarëve për gratë (FOTO)

NULL NULL
15/11/2015

Nga një takim i kryebashkiakut Erion Veliaj në njësinë 5 sot në Tiranë, ku ai ka bashkëbiseduar me banorët e zonës lidhur me buxhetin e bashkisë, binte në sy një foto që në fakt duhej të jetë e pazakontë.

Por të gjithë e dimë se një realitet i tillë është i rrënjosur mirë në mentalitetin dhe traditat shqiptare.

Agallarët burra qëndrojnë ulur, kurse zonjën e kanë lënë të ulet në shkallë.

Në rast te tilla të vijnë ndër mend vargjet e Çajupit: “Burra nën hije luajnë, kuvendojnë, pika që s’iu bie se nga gratë rrojnë”./Mapo

 

 

 

respekti