Rregullohen bankinat përreth Sitnicës - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Rregullohen bankinat përreth Sitnicës

NULL NULL
05/10/2015

 

Drejtoria e Mjedisit dhe Pyjeve e komunës së Mitrovicës ka filluar realizimin e projektit “Rregullimi i shtratit të Lumit Sitnica, Trepça dhe Lumit Lushta”.

Irfan Peci, zyrtar i lartë i mbrojtjes së mjedisit në Drejtorinë e Ambientit dhe Pyjeve, tha se me rastin e rregullimit të bankinave, është pastruar edhe lumi në një gjatësi prej mbi 500 metrash, duke u larguar nga ai mbeturinat e ngurta dhe disa drunjtë që e pengonin shtratin e lumit, transmeton Klan Kosova.