Rrëfimi i të mbijetuarit të masakrës së para 24 vjetëve në tregun e Mitrovicës (VIDEO) - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Rrëfimi i të mbijetuarit të masakrës së para 24 vjetëve në tregun e Mitrovicës (VIDEO)

NULL NULL
13.03.2023 09:42

Sot janë bërë ​ 24 vjet nga masakra në tregun e Mitrovicës, ku pati viktima dhe qindra të plagosur.

Më 13 mars 1999, forcat serbe hodhën granatë në pazarin e mbushur me njerëz duke lënë të vdekur shtatë persona dhe mbi 120 vetë të plagosur.

Sabetin Uka, është i mbijetuari i cili 24 vjet më parë po ecte rrugëve të tregut, ku kalimi në atë rrugë e la atë me pasoja, përcjell Klankosova.tv.

Ai e humbi njërën këmbë, derisa e humbi rëndë tjetrën si pasojë e shpërthimit të një granate të hedhur nga forcat serbe.

Më poshtë mund të ndiqni kronikën e përgatitur nga Klan Kosova më 13.03.2021:

Rrini të informuar mbi zhvillimet kryesore duke u bërë pjesë e komunitetit tonë në Viber.

BONUS: Merreni aplikacionin tonë në Android dhe iOS.