Rrëfimi i Debatik Currit për hapat e parë në futboll (VIDEO) - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Rrëfimi i Debatik Currit për hapat e parë në futboll (VIDEO)

NULL NULL
27.03.2023 13:45
Debatik Curri

Debatik Curri ka nisur hapat e parë në futboll në FC “Prishtina”.

Gjatë karrierës si lojtar Curri luajti edhe në ligat si ajo e Turqisë, Ukrainës e Shqipërisë, por një pjesë e ëndrrës së tij me futbollin i kishte mbetur në kryeqytet.

Duke qenë edhe trajner i kategorive të reja të FC Prishtinës në të kaluarëm, Debatik Curri e ka pasqyrën e qartë mbi fondin e futbollistëve të rinj si dhe funksionimin e ekipeve zinxhir të klubit.