Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Rrëfejnë ushtarët e UÇK-së

NULL NULL
03.05.2015 20:19

Janë bërë 16 vjet që nga beteja e Koshares. Tre ish-ushtarë të UÇK-së vendosën që t’i kthehen fshatit për ta parë vendin ku dikur luftuan.

Fetah Hasani dhe Avni Rrustemi nga Komuna e Drenasit, si dhe Musa Smajli nga Klina, ende i mbajnë mend pozicionet e tyre gjatë luftimeve.

Për Klan Kosovën ata kanë rrëfyer kujtimet e tyre nga ajo kohë lufte.

Ish-ushtarët kosovarë u janë falënderues NATO-s për kontributin në ballafaqimet që ata kishin me forcat serbe në beteja.

Të kthyer nga perëndimi për të luftuar për Kosovën, ushtarëve të UÇK-së realiteti i pasluftës nuk u doli siç e pritën.

 

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.